Εγγραφές των μαθητών στην Α΄τάξη των Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2022 – 23

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄τάξη των Δημοτικών σχολείων για το σχολικό έτος 2022 – 23 θα γίνονται στο διάστημα από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2022.

Στην Α΄ τάξη του σχ. έτους 2022-23 θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1/1/2016-31-12-2016

Ανακοίνωση για τις εγγραφές στην Α΄ τάξη του 4ου Δημοτικού  Γλυφάδας για το επόμενο σχ. έτος 2022-23  και τα όρια της εκπαιδευτικής περιφέρειας του σχολείου πατήστε εδώ.

1. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: ΑΙΤΗΣΗ

2. ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ  : ΕΝΤΥΠΟ

3. ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ : ΑΙΤΗΣΗ

Πρόσθετα δικαιολογητικά κατά περίπτωση:

1. Εάν το παιδί πάσχει από χρόνια ασθένεια, σχετική ιατρική γνωμάτευση.
  2. Σε περίπτωση μαθητών-τριών με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, γνωμάτευση από Κ.Ε.Σ.Υ. ή δημόσιο Ιατροπαιδαγωγικό Κέντρο ή άλλη Δημόσια Υπηρεσία, χωρίς αυτή να αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής.
  3. Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης).

Επισημαίνεται ότι κατά την περίοδο των εγγραφών είναι απαραίτητη η τήρηση των μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημοσιάς Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.) (https://eody.gov.gr/covid-19-odigies-gia-ti-chrisi-maskas-apo-to-koino/). Ως εκ τούτου, παρακαλείστε ως προς την πίστη τήρηση των προτεινομένων μέτρων.

GreekEnglish (United Kingdom)